DISABLE Ad Block for the home page
we are looking at a new menu flash based & self updating
it wont work if ad block is on - add 424 home page to your whitelist

PLEASE SEE INFO PAGE (will open in new window now to save this page  ) TO COMBAT STATS HOST & RESOURSE - ITS KNOWING WHERE TO GO




FRIDAY 22ND AUGUST


- NEW ZEALAND: ITM Cup Hawke's Bay VS Taranaki 9.00AM-11.00AM Channel 11

- Live Formula 1 Coverage of the first practice session Belgian Grand Prix 8:55am-10:40am Channel 1

- Live European Tour Golf The Czech Masters 10:00am-12:00pm GOLF TV

- AUSTRALIA: NRL Parramatta Eels VS Manly Sea Eagles 10.45AM-12.45PM Channel 10

- AUSTRALIA: AFL Port Adelaide Power VS Carlton Blues 10.50AM-1.50PM Channel 12

- Live Formula 1 Coverage of the second practice session Belgian Grand Prix 12:45pm-2:50pm Channel 1

- Racing from York and Newmarket 1:00pm-5:30pm Channel 7

- Raceday Live Ffos Las, Newcastle, Kilbeggan and Killarney 1:15pm-8:30pm Channel 8

- International Under-19 Cricket England v South Africa 1:55pm-9:30pm Sky Sports 2

- Live European Tour Golf The Czech Masters 2:00pm-5:00pm GOLF TV

ROMANIAIN - Romania - Liga I Brasov vs ASA T�rgu Mures 4.30pm-7.00pm Channel 18

- Hockey Champions League - Jyvaskyla VS Salzburg 4.30PM-7.00PM Channel 31

- Hockey Champions League - TPS Turku VS Bolzano 4.30PM-7.00PM Channel 32

RUSSAIN - Russia - Premier League Terek Grozny vs Arsenal Tula 5.00PM-7.00PM Channel 11

- LPGA Canadian Pacific Women's Open 5.00pm-7.00pm GOLF TV

POLISH - Poland - Ekstraklasa Zawisza Bydgoszcz vs Lechia Gdansk 5.00PM-7.00PM Channel 27

GERMAN - Germany - Bundesliga 2 Simulcats 5.30pm-7.30pm Channel 24

GERMAN - Germany - Bundesliga 2 Heidenheim vs 1860 M�nchen 5.30pm-7.30pm Channel 21

GERMAN - Germany - Bundesliga 2 RB Leipzig vs Erzgebirge Aue 5.30pm-7.30pm Channel 22

GERMAN - Germany - Bundesliga 2 St. Pauli vs Sandhausen 5.30pm-7.30pm Channel 23

GERMAN - Austria - 1. Liga Simulcast 5.30pm-7.30pm Channel 25

- Austria - 1. Liga Austria Lustenau vs Horn 5.30PM-7.30PM Channel 26

- Austria - 1. Liga Hartberg vs Kapfenberger SV 5.30PM-7.30PM Channel 28

- Austria - 1. Liga LASK Linz vs Liefering 5.30PM-7.30PM Channel 29

- Austria - 1. Liga Mattersburg vs FAC Team F�r Wien 5.30PM-7.30PM Channel 30

- Racing from Hamilton and Goodwood 5:30pm-8:30pm Channel 7

- SOUTH AFRICA: Currie Cup Pumas VS Griquas 6.00PM-8.00PM Channel 10

SVENSKA - Sweden - Allsvenskan Mj�llby vs Helsingborg 6.00pm-8.00pm Channel 17

NORSK - Norway - Tippeligaen Sandnes Ulf vs Viking 6.00pm-8.00pm Channel 19

HUNGARIAN - Hungary - NB1 Honv�d vs Pusk�s FC 6.00pm-8.00pm Channel 20

- Hockey Champions League - Nottingham VS Lukko 6.00PM-9.00PM Channel 33

- Hockey Champions League - Eisbaren Berlin VS Zlin 6.30PM-9.30PM Channel 34

- Hockey Champions League - Hamburg Freezers VS Lulea 6.30PM-9.30PM Channel 35

- Hockey Champions League - HV 71 VS Kloten 7.00PM-10.00PM Channel 36

- Hockey Champions League - Linkoping VS Pardubice 7.00PM-10.00PM Channel 37

- MLB - Chicago Cubs VS Baltimore Orioles 7.00PM-10.00PM Channel 38

MAN U FEED - Barclays U21 Premier League Liverpool vs Manchester United 7.00PM-9.00PM MUTV

LIVERPOOL FEED - Barclays U21 Premier League Liverpool vs Manchester United 7.00PM-9.00PM LFCTV

ROMAIAIN - Romania - Liga I Concordia Chiajna vs Dinamo Bucuresti 7.00pm-9.00pm Channel 18

- Live PGA Tour Golf The Barclays. Coverage of day two 7:00pm-11:00pm GOLF TV

DUTCH - Netherlands - Eredivisie Heracles vs Cambuur 7.00PM-9.00PM Channel 11

GERMAN - HQ Germany - Bundesliga Bayern M�nchen vs Wolfsburg 7.30pm-9.30pm Channel 24

- Belgium - Pro League Genk vs Gent 7.30pm-9.30pm Channel 26

GERMAN - Austria - 1. Liga St. P�lten vs Wacker Innsbruck 7.30pm-9.30pm Channel 25

- France - Ligue 1 Evian TG vs PSG 7.30pm-9.30pm Channel 1

- Poland - Ekstraklasa Pogon Szczecin vs Wisla Kraków 7.30PM-9.30PM Channel 27

- Live Top 14 Rugby Union Toulouse v Castres 7:30pm-10:00pm Sky Sports 1 Channel

PORTUGESE - Portugal - Primeira Liga Vit�ria Guimar�es vs Penafiel 8.00pm-10.00pm Channel 10

- USA Pro Cycling Challenge 9.00pm-11.00pm Channel 12

HD - Supercopa de Espa�a Atl�tico Madrid vs Real Madrid 9.30PM-11.30PM Channel 11

SVENSKA - Supercopa de Espa�a Atl�tico Madrid vs Real Madrid 9.30pm-11.30pm Channel 17

NORSK - Supercopa de Espa�a Atl�tico Madrid vs Real Madrid 9.30pm-11.30pm Channel 18

DANISH - Supercopa de Espa�a Atl�tico Madrid vs Real Madrid 9.30pm-11.30pm Channel 19

ROMANIAIAN - Supercopa de Espa�a Atl�tico Madrid vs Real Madrid 9.30pm-11.30pm Channel 20

SPANISH - Supercopa de Espa�a Atl�tico Madrid vs Real Madrid 9.30pm-11.30pm Channel 21

GERMAN - Supercopa de Espa�a Atl�tico Madrid vs Real Madrid 9.30pm-11.30pm Channel 22

FRENCH - Supercopa de Espa�a Atl�tico Madrid vs Real Madrid 9.30pm-11.30pm Channel 23

SPANISH - Argentina - Primera Division Arsenal vs Olimpo 10.00pm-12.00am Channel 10

- WWE: Late Night - Smackdown 10.00pm-12.00am Sky Sports 2



SATURDAY 23RD AUGUST



- Basketball - Friendly International USA vs Puerto Rico 12.00am-2.00am Channel 14

- USA: WNBA - Play Offs Atlanta Dream W vs Chicago Sky W 12.00am-2.00am Channel 17

- Nationwide Series Food City 300 12.00AM-3.00AM ESPN USA

- MLB - Cleveland Indians vs Houston Astros 12.00am-3.00am Channel 26

- MLB - New York Yankees vs Chicago White Sox 12.00am-3.00am Channel 27

- MLB - Philadelphia Phillies vs St.Louis Cardinals 12.00am-3.00am Channel 28

- MLB - Washington Nationals vs San Francisco Giants 12.00am-3.00am Channel 29

- MLB - Toronto Blue Jays vs Tampa Bay Rays 12.00am-3.00am Channel 30

- MLB - Boston Red Sox vs Seattle Mariners 12.00am-3.00am Channel 31

- MLB - Cincinnati Reds vs Atlanta Braves 12.00am-3.00am Channel 32

- USA: NFL - Pre-season Detroit Lions VS Jacksonville Jaguars 12.30AM-3.30AM Channel 10

- USA: NFL - Pre-season New England Patriots VS Carolina Panthers 12.30AM-3.30AM Channel 11

- USA: NFL - Pre-season New York Jets VS New York Giants 12.30AM-3.30AM Channel 12

SPANISH - Argentina - Primera Division Tigre vs Racing Club 12.30AM-2.30AM Channel 16

- MLB - Texas Ranger vs Kansas City Royals 1.00am-4.00am Channel 33

- MLB - Milwaukee Brewers vs Pittsburgh Pirates 1.00am-4.00am Channel 34

- MLB - Minnesota Twins vs Detroit Tigers 1.00am-4.00am Channel 35

- WWE Friday Night SmackDown! 1.00AM-3.00AM Channel 1

UChannel FEED - WWE Friday Night SmackDown! 1.00AM-3.00AM Channel 41

CASTAMP - WWE Friday Night SmackDown! 1.00AM-3.00AM Channel 42

- USA: NFL - Pre-season Green Bay Packers VS Oakland Raiders 1.00AM-4.00AM Channel 13

- CANADA: CFL Winnipeg Blue Bombers VS Montreal Alouettes 1.30AM-4.30AM Channel 15

- Champions Tour: Boeing Classic 1.30am-3.30am GOLF TV

SPANISH - Mexico - Liga MX Morelia vs Tigres UANL 1.30AM-3.30AM Channel 19

- MLB - Colorado Rockies vs Miami Marlins 1.30am-4.30am Channel 36

- Major League Soccer Dallas vs Real Salt Lake 2.00am-4.00am Channel 18

- Live Friday Night Fights Austin Trout v Daniel Dawson 2:00am-4:00am Channel 2

- MLB - Arizona Diamondbacks vs San Diego Padres 2.30am-5.30am Channel 37

- MLB - Oakland Athletics vs Los Angeles Angels 3.00am-6.00am Channel 38

- MLB - Los Angeles Dodgers vs New York Mets 3.00am-6.00am Channel 39

- USA: WNBA - Play Offs Phoenix Mercury W vs Los Angeles Sparks W 3.00am-5.00am Channel 17

- AXS TV Fights Resurrection Fighting Alliance 17 3.00AM-5.00AM Channel 1

- USA: NFL - Pre-season Seattle Seahawks VS Chicago Bears 3.00AM-6.00AM Channel 14

- NEW ZEALAND: ITM Cup Northland VS Wellington 3.30AM-5.30AM Channel 16

SPANISH - Mexico - Liga MX Santos Laguna vs Toluca 3.30AM-5.30AM Channel 19

- AFL North Melbourne v Adelaide 4:30am-7:30am Channel 3

- NEW ZEALAND: ITM Cup Counties Manukau VS Otago 5.30AM-7.30AM Channel 16

- AUSTRALIA: AFL Essendon Bombers vs Gold Coast Suns 5.00am-8.00am Channel 4

HD - Rugby Championship New Zealand vs Australia 8.30am-10.30am Channel 10

- Rugby Championship New Zealand vs Australia 8.30am-10.30am Sky Sports 3

- AUSTRALIA: NRL Brisbane Broncos vs Newcastle Knights 8.30am-10.30am Channel 11

- Live Formula One Belgian Grand Prix 9:45am-11:15am Channel 1

- Soccer AM 10.00am-12.00pm Sky Sports 1

- Japan - J1 League Shimizu S-Pulse vs Kashima Antlers 10.00am-12.00pm Channel 27

- Japan - J1 League Tokyo vs Urawa Reds 10.00am-12.0pm Channel 28

- Live NatWest T20 Blast Finals Day 10.30am-4.30pm Sky Sports 2

- Live Liverpool U18s v Derby County 10.30AM-1.30PM LIVERPOOL TV

- AUSTRALIA: NRL South Sydney Rabbitohs vs North Queensland Cowboys 10.30am-12.30pm Channel 21

- AUSTRALIA: AFL Hawthorn Hawks vs Geelong Cats 10.40am-1.40pm Channel 12

- AUSTRALIA: AFL West Coast Eagles vs Melbourne Demons 10.40am-1.40pm Channel 13

- Rugby Championship Argentina vs South Africa 8.30pm-10.30pm Channel 31

- Japan - J1 League Sanfrecce Hiroshima vs Cerezo Osaka 11.00am-1.00pm Channel 29

- Japan - J1 League Vissel Kobe vs Vegalta Sendai 11.00am-1.00pm Channel 31

- Japan - J1 League Yokohama Marinos vs Kawasaki Frontale 11.00am-1.00pm Channel 32

RUSSAIN - Russia - Premier League Ufa vs Spartak Moskva 11.00am-1.00pm Channel 14

- UFC Fight Night 48: Preliminaries 11.30am-2.00pm Channel 2

- Live Formula One Belgian Grand Prix 12:00pm-2:35pm Channel 1

GERMAN - Germany - Bundesliga 2 Fortuna D�sseldorf vs Karlsruher SC 12.00pm-2.00pm Channel 15

GERMAN - Germany - Bundesliga 2 N�rnberg vs FSV Frankfurt 12.00pm-3.00pm Channel 16

GERMAN - Germany - Bundesliga 2 Simulcast 12.00pm-2.00pm Channel 17

- Live European Tour Golf The Czech Masters 12:00pm-4:00pm Sky Sports 4

- Gillette Soccer Saturday 12.00PM-5.00PM Sky Sports News

- England - Championship Ipswich Town vs Norwich City 12.15pm-2.15pm Channel 26

- Scotland - Premier League Inverness CT vs Celtic 12.30pm-2.30pm Channel 11

- China - Super League Shandong Luneng vs Beijing Guoan 12.30pm-2.30pm Channel 27

- China - Super League Guizhou Renhe vs Henan Jianye 12.30pm-2.30pm Channel 28

- Premier League Aston Villa vs Newcastle United 12.45pm-2.45pm Channel 10

- China - Super League Shanghai SIPG vs Dalian Aerbin 12.45pm-2.45pm Channel 30

- Racing from York, Goodwood, Newmarket and Cartmel 1:00pm-5:00pm Channel 7

FRENCH - France - Ligue 2 Dijon vs Auxerre 1.00pm-3.00pm Channel 29

- Raceday Live Windsor, the Curragh and Killarney 1:15pm-8:30pm Channel 8

- Live Top 14 Rugby Union Brive v Clermont Auvergne 1:30pm-4:00pm Sky Sports 3

- UFC Fight Night 48: Bisping vs. Le 2.00pm-4.00pm Channel 2

- Rugby: Currie Cup Bulls VS Eastern Province Kings 2.00PM-4.00PM Channel 31

- Hockey Champions League - Tappara Fin vs Bern Sui 2.00pm-4.30pm Channel 36

- Russia - Premier League Zenit vs Amkar Perm' 2.00pm-4.00pm Channel 14

GERMAN - Germany - Bundesliga K�ln vs Hamburger SV 2.30pm-4.30pm Channel 18

GERMAN - Germany - Bundesliga Hannover 96 vs Schalke 04 2.30pm-4.30pm Channel 15

GERMAN - Germany - Bundesliga Hertha BSC vs Werder Bremen 2.30pm-4.30pm Channel 16

GERMAN - Germany - Bundesliga Eintracht Frankfurt vs Freiburg 2.30pm-4.30pm Channel 17

GERMAN - Germany - Bundesliga Hoffenheim vs Augsburg 2.30pm-4.30pm Channel 26

GERMAN - Germany - Bundesliga Simulcast 2.30pm-4.30pm Channel 19

- Poland - Ekstraklasa Cracovia Krak�w vs Podbeskidzie 2.30pm-4.30pm Channel 28

NORSK - Norway - Tippeligaen Str�msgodset vs Stab�k 2.30pm-4.30pm Channel 22

- Rugby League Final Castleford Tigers v Leeds Rhinos 3.00PM-5.00PM Channel 1

GREECK - Cyprus - First Division Doxa vs Ermis 3.00pm-5.00pm Channel 9

- Premier League Chelsea vs Leicester City 3.00pm-5.00pm Channel 10

- Premier League Crystal Palace vs West Ham United 3.00pm-5.00pm Channel 11

- Premier League Southampton vs West Bromwich Albion 3.00pm-5.00pm Channel 12

- Premier League Swansea City vs Burnley 3.00pm-5.00pm Channel 13

- England - Championship Derby County vs Fulham 3.00pm-5.00pm Channel 32

SVENSKA - Sweden - Allsvenskan Malm� FF vs Norrk�ping 3.00pm-5.00pm Channel 21

- Scotland - Scottish Championship Rangers vs Dumbarton 3.00pm-5.00pm Channel 27

- Austria - Football Bundesliga Sturm Graz vs Wolfsberger AC 3.30pm-5.30pm Channel 29

- Rugby: Currie Cup Western Province VS Lions 4.00PM-6.00PM Channel 31

- Hockey Champions League - Vitkovice Cze vs Zug Sui 4.00pm-7.00pm Channel 40

- Hockey Champions League - Sonderjyske Den vs Skelleftea Swe 4.00pm-6.45pm Channel 39

- Hockey Champions League - Sonderjyske Den vs Skelleftea Swe 4.00pm-6.45pm Channel 38

- Hockey Champions League - Kosice Svk vs Karpat Fin 4.30pm-7.30pm Channel 37

ROMANIAN - Romania - Liga I Pandurii T�rgu Jiu vs Viitorul 4.30pm-6.30pm Channel 20

- Hockey Champions League - Kolner Ger vs Liberec Cze 4.45pm-7.45pm Channel 33

- Hockey Champions League - Vienna Capitals Aut vs Valerenga Nor 4.45pm-7.45pm Channel 34

- Hockey Champions League - Krefeld Pinguine Ger vs IFK Helsinki Fin 4.45pm-7.45pm Channel 35

- Hockey Champions League - ERC Ingolstadt Ger vs SaiPa Fin 4.45pm-7.45pm Channel 36

RUSSAIN - Russia - Premier League Rubin Kazan' vs CSKA Moskva 5.00pm-7.00pm Channel 14

NORSK - Norway - Tippeligaen V�lerenga vs Brann 5.00pm-7.00pm Channel 22

- Belgium - Pro League Standard Li�ge vs Westerlo 5.00pm-7.00pm Channel 27

- Poland - Ekstraklasa G�rnik Zabrze vs G�rnik Leczna 5.00pm-7.00pm Channel 28

- Racing from Redcar 5:00pm-8:30pm Channel 7

GREECK - Cyprus - First Division Ethnikos Achna vs Ayia Napa 5.00pm-7.00pm Channel 9

- Premier League Everton vs Arsenal 5.30pm-7.30pm Channel 10

- Netherlands - Eredivisie Willem II vs AZ 5.30pm-7.30pm Channel 12

GERMAN - Germany - Bundesliga Borussia Dortmund vs Bayer Leverkusen 5.30pm-7.30pm Channel 19

- Spain - La Liga M�laga vs Athletic Club 6.00pm-8.00pm Channel 15

SPANISH - Spain - Segunda Division Real Valladolid vs Mallorca 6.00pm-8.00pm Channel 16

SPANISH - Spain - Segunda Division Recreativo Huelva vs Real Zaragoza 6.00pm-8.00pm Channel 18

GERMAN - Austria - Football Bundesliga Salzburg vs Rheindorf Altach 6.00pm-8.00pm Channel 30

- Austria - Football Bundesliga Ried vs Gr�dig 6.00pm-8.00pm Channel 29

- Austria - Football Bundesliga Wiener Neustadt vs Admira 6.00pm-8.00pm Channel 26

PORTUGESE - Portugal - Primeira Liga Pa�os de Ferreira vs Porto 6.00pm-8.00pm Channel 11

- Live PGA Tour Golf The Barclays 6.00PM-8.00PM Sky Sports 4

- National Womens Soccer League Kansas City vs Portland Thorns 6.00pm-8.00pm Channel 13

- SOUTH AFRICA: Currie Cup Sharks VS Cheetahs 6.00PM-8.00PM Channel 31

- Austria - Football Bundesliga Simulcast 6.00pm-8.00pm Channel 17

- MLB - Toronto Blue Jays VS Tampa Bay Rays 6.00PM-9.00PM Channel 23

- MLB - Minnesota Twins VS Detroit Tigers 6.00PM-9.00PM Channel 24

- MLB - New York Yankees VS Chicago White Sox 6.00PM-9.00PM Channel 21

- MLB - Boston Red Sox VS Seattle Mariners 6.30PM-9.30PM Channel 25

- Live NatWest T20 Blast Finals Day 6:30pm-10:30pm Sky Sports 2

- Hockey Champions League - Servette Sui vs Villacher Aut 6.45pm-9.45pm Channel 38

- Hockey Champions League - Zurich Sui vs Farjestads Swe 6.45pm-9.45pm Channel 40

- Hockey Champions League - Trinec Cze vs Stavanger Nor 7.00pm-10.00pm Channel 39

- Argentina - Primera Division Gimnasia La Plata vs Rosario Central 7.00pm-9.00pm Channel 14

ROMANIAN - Romania - Liga I Steaua Bucuresti vs Ceahlaul Piatra Neamt 7.00pm-9.00pm Channel 20

- MLB - Chicago Cubs VS Baltimore Orioles 7.00PM-10.00PM Channel 22

- Belgium - Pro League Lierse vs Sporting Charleroi 7.00pm-9.00pm Channel 27

- France - Ligue 1 Bastia vs Toulouse 7.00pm-9.00pm Channel 2

- France - Ligue 1 Lille vs Lorient 7.00pm-9.00pm Channel 3

- France - Ligue 1 Montpellier vs Metz 7.00pm-9.00pm Channel 4

- France - Ligue 1 Nice vs Bordeaux 7.00pm-9.00pm Channel 5

- France - Ligue 1 Reims vs Caen 7.00pm-9.00pm Channel 6

- Italy - TIM Trophy Juventus vs Milan 7.30pm-11.30pm Channel 1

- Poland - Ekstraklasa Legia Warszawa vs Korona Kielce 7.30pm-9.30pm Channel 28

- Greece - Superleague Olympiakos Piraeus vs Niki Volos 7.30pm-9.30pm Channel 32

- Netherlands - Eredivisie Go Ahead Eagles vs Dordrecht 7.45pm-9.45pm Channel 12

- French Rugby Stade Francais Paris vs Lyon 7.45pm-9.45pm Channel 19

TV SHOW - Doctor Who Deep Breath Episode 1 of 12 7:50pm-9:10pm Channel 9

SPANISH - Spain - La Liga Sevilla vs Valencia 8.00pm-10.00pm Channel 15

SPANISH - Spain - La Liga Granada vs Deportivo La Coru�a 8.00pm-10.00pm Channel 16

- Croatia - 1. HNL Zadar vs Istra 1961 8.00pm-10.00pm Channel 26

PORTUGESE - Portugal - Primeira Liga Sporting CP vs Arouca 8.30pm-10.30pm Channel 11

- Live Rugby Championship Argentina v South Africa 8:30pm-11:00pm Sky Sports 3

- CANADA: CFL Edmonton Eskimos vs Toronto Argonauts 9.00pm-12.00am Channel 13

- Argentina - Primera Division Newell's Old Boys vs Belgrano 9.00pm-11.00pm Channel 14

- MLB - Washington National VS San Francisco Giants 9.00PM-12.00AM Channel 27

- Live Cycling The USA Pro Challenge 9:00pm-11:00pm Channel 29

- USA: NFL - Pre-season Buffalo Bills vs Tampa Bay Buccaneers 9.30pm-11.30pm Channel 10

SPANISH - Spain - La Liga Almer�a vs Espanyol 10.00pm-12.00am Channel 15

- WNBA - Play Offs Washington Mystics W VS Indiana Fever W 10.00PM-12.00AM Channel 32

SPANISH - Serie A - Brasileirao Atl�tico Mineiro vs Internacional BA 10.30pm-12.30am Channel 16

- Match of the Day 10:30pm-11:50pm Channel 12







[ Copy this | Start New | Full Size ]